image

Sběratelé panenek, z.s.

Spolek Sběratelé panenek, z.s. byl ustanoven v říjnu roku 2022. Ovšem myšlenka týkající se zřízení spolku, který bude sdružovat členy se zájmem nejen o historické panenky je mnohem starší. Cílem této myšlenky bylo sdružit nejen příznivce samotných panenek, ale i sběratele doplňků, kočárků, domečků, plyšových hraček a dalších historických a muzejních předmětů spadajících do této oblasti a poskytnout si vzájemně pomoc a poradenství a sdílet poznatky a informace. 

Tím, že došlo k oficiálnímu zapsání spolku, je možné naplnit i další aspekty, které se týkají zejména vzdělávání veřejnosti (jak odborné tak i široké), pořádání a organizování výstav, festivalů, setkání a workshopů a také publikační činnost. Jelikož spolek tvoří zejména sběratelé, kteří již mají ve svých sbírkách mnoho zajímavých exponátů, je uvažováno rovněž o vytvoření odborných tiskovin, publikací či upomínkových předmětů, zejména pak kalendářů, pohlednic, pexes apod.

Spolek je prozatím složen z úzkého okruhu zakládajících členů a není tak aktuálně otevřen pro přijímání nových členů. Velmi rádi se ale s Vámi osobně setkáme na nějaké naší akci určené veřejnosti, sledujte sekci věnovanou pozvánkám na zajímavé akce. Zde najdete tipy jak na akce pořádané přímo naším spolkem, tak i na různé výstavy našich členů, případně na další zajímavá místa, která stojí za to navštívit.

Pokud využíváte sociální sítě, jsme Vám k dispozici na FB stránce „Sběratelé panenek, z.s.“, kde pravidelně přinášíme novinky o činnosti spolku či uveřejňujeme různé zajímavé informace a fotografie.
Pokud se s námi chcete spojit a nevyužíváte Facebook, můžete nám napsat e-mail. Veškeré kontakty naleznete níže.

Kontakty
Sběratelé panenek, z.s.
sídlo: Frant. Oplta 1194, Švermov, 273 09 Kladno, IČ: 17663172

FB:
Sběratelé panenek, z.s.
sberatelepanenek@seznam.cz
www.sberatelepanenek.cz

Spolek je veden ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu L, vložce číslo 76796.

image

♥ 2021 Vytvořeno ve službě WEDOS WebSite. 

sberatelepanenek@seznam.cz